Opravdový restart stále ještě není na dohled - KATAPULT

Přejít na obsah
Katapult doporučuje:

Tiskárna, která tiskne stejně
dobře, jako Katapult hraje!

*************************
AKTUÁLNÍ AKCE

Reedice legendárního alba z roku 1980

NOVINKA V E-SHOPU

CD/LP NOSTALGIA

Senzační úspěch jede dál
3CD Katapult essential (Zlatá kolekce)

Opravdový restart stále ještě není na dohled
Autor: Oldřich Říha   Datum: Pátek, 20 Srpen, 2021
Z důvodu „vyšší moci“  /pandemie coronaviru a jeho současných mutací/ a dále  epidemiologických opatření MZČR platných od 1.8.2021, Katapult na podzim roku 2021  nebude vystupovat. Moratorium na naše koncerty platí také i pro rok 2022.
Katapult /nevystupuje od března 2020/ se chce vrátit na koncertní pódia až v době normální, kdy nebude po Covidu “vidu ani slechu“ a slovo restrikce bude pojem zcela neznámý. Až do stejné  doby, kdy jsme v spolu v dobré víře koncerty  plánovali, uzavírali smlouvy a význam slova  pandemie koronaviru /Covid – 19/v té chvíli vůbec neznali.

UMĚLECKÉ DŮVODY:

Současná pandemická situace včetně omezujících restrikcí, mi neumožňuje provést dobrý umělecký výkon plný energie a emocí, které se přelévají z jeviště do auditoria a následně zpět a to v té nejvyšší umělecké kvalitě. Již 8. srpna 2020 jsem v přímém televizním rozhovoru s Jolkou Krásnou na ČT24 ve Studiu 6 řekl do veřejného prostoru:

„Představa, že budu muset hrát do roušek, nepřichází v úvahu. Katapult je divadlo snů, Katapult je rockové Národní divadlo, když to přeženu. Já potřebuji vidět rozesmáté obličeje, jak jsou lidé šťastní a uvolnění. Můj sen je vydržet a vrátit se v době úplně normální“.

Posléze jsme spolu s pořadateli během dalších 12ti měsíců ještě dvakrát měnili termíny koncertů a všichni jsme se vzájemně ubezpečovali a věřili, že normální situace už nastane.

LIDSKÝ FAKTOR/ochrana zdraví

V době, kdy jsou nyní lidé rozdělení na dva nesmiřitelné tábory – očkovaní a jeho odpůrci, stále existuje tedy riziko nákazy. Stále také platí riziko těžkého průběhu nemoci a nedej bože třeba i úmrtí. Dostupná fakta jsou ve veřejném prostoru pro všechny k dispozici. Existuje nyní jediná možná cesta návratu k normálu. Nejvyšší možné proočkování povede ke kolektivní imunitě  a následně ke zklidnění situace tak, aby se samotné onemocnění koronavirem stalo „pouhou“ respirační nemocí. Pak bude umožněna cesta i pro Katapult, vrátit se zpět na koncertní pódia.

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST:

Znovu a opakovaně deklaruji: „Moje povaha mi v této těžké době říká, že nesu osobní odpovědnost za nás všechny. Odpovědnost za zdraví pořadatelů, fanoušků, personálu v místě, personálu Katapultu, jeho hudebníků a nakonec i za zdraví moje.“

ZÁVĚR:

Pokud můžu, prosím o Váš respekt k mému rozhodnutí a děkuji Vám za Vaše porozumění,  empatii a solidaritu v této historicky nebývalé situaci. Její vyřešení je zatím pro nás všechny co pracujeme v kultuře, ale ještě v nedohlednu. Jsme nyní na cestě, ale i cesta je cíl.
Návrat na obsah