Domů_5 - KATAPULT

Přejít na obsah
Katapult doporučuje:

Tiskárna, která tiskne stejně
dobře, jako Katapult hraje!

*************************
AKTUÁLNÍ AKCE

Reedice legendárního alba z roku 1980

NOVINKA V E-SHOPU

CD/LP NOSTALGIA

Senzační úspěch jede dál
3CD Katapult essential (Zlatá kolekce)

7.06.
2018
Hezká slova potěší i Vás všechny!
Vážený Pane MUZIKANTE Oldřichu Řího,
když mi bylo 15 let a na gramofonu jsem si pouštěl Vaši vymodlenou první desku, psal se rok 1979. Byl jsem mladý a věděl jsem, že děláte poctivý rock.
Kecy recenzentů o primitivní hudbě jsem nebral vážně. Právě to, že jste nikdy nedělali kompromisy je důkaz, že jste světlým bodem české moderní rockové hudby.
Vždy 3 muži stáli na pódiu a rozdávali radost. Jedno jest jak osud měnil sestavu. Všem, kteří hráli v barvách Katapultu patří velký dík. Mám Vás upřímně rád, jsem hrdý posluchač všech písní, které jste zplodili. Není běžnou praxí vidět kapelu, která na "plné pecky" hraje tři hodiny v kuse.
Vám pane Oldřichu Řího patří speciální dík, dík za to, že ještě můžeme na živo vidět pravého rockera. Za to že neskládáte zbraně, když Vám osud klade překážky, umíte najít nástupce, tu řadu muzikantů, kteří jdou cestou pravého nefalšovaného rockového kumštu. Je velkým zážitkem vidět Vás v roce 2018 pod Chebským hradem, jakou pokoru máte ke každé notě, každému stlačení strun, ke každému slovu Vašich písní. Není moc takových, kteří "umí" a vy umíte.

Dostal jsem k 54 narozeninám od manželky Váš nový Katapult Essential 3 CD. Ničím lepším jsem nemohl být podarován. Hned zítra to dávám do přehrávače v autě. Pojedu v 5:45h a to si pište, že ve všech ulicích uslyší skvělé a nadčasové songy Katapultu.

Vivat KATALULT.
Mnoho sil a zdraví přeje
Pavel Maršík
Františkovy Lázně

Odpověď:
 Zdar,
 "prohrabal" jsem se více než tisícovkou e-mailů od našich fanˇs
/které všechny poctivě přečtu/ a dospěl jsem až k Tvému e-mailu.
Každej člověk, kterej dělá věci normálně a pořádně, je rád za takovou
zpětnou vazbu, jako přišla od Tebe. Obdivuju, že jsi si udělal tolik času
nám napsat Tvoje pocity a emoce, které s Katapultem sdílíš.
Jistě také tušíš, co všechno v téhle době musím překonat aby Katapult přijel
na každý koncert dokonale připraven a odvedl svoji práci v nejvyšší možné
kvalitě. A vy všichni, co stojíte před námi dole v auditoriu, nám to tisíckrát
vrátíte a dáte nán najevo, že se prostě jenom všichni vzájemě potřebujeme.
A o to všem je obyčejnej rokenrol. Prostě se tomu dá věřit. A to se cení.
Máme čemu věřit!
Olda
P.S.
Pokud mi schválíš, že Tvůj text můžu umístit na hlavní stránku našeho webu,
budu rád a ostatní fan´s z naší Katapult Army to jistě potěší.
7.06.
2018
Ještě chvíli klídek, a pak.........!
*****Zdar všem! Velmi "nebezpečně", ale pozitivně se pomalu blíží tři naše samostatné narozeninové koncerty.
A tak jako v minulosti i teď připomínáme: začátky našich koncertů uvedené na plakátech a vstupenkách pečlivě
dodržujeme.  Začínáme vždycky včas a hrajeme zásadně bez předkapely! Už samotný úvod našeho koncertu je
velmi emocionální a kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.
Tak zatím................Olda
30.05.
2018
Dvakrát dobrá zpráva!
******Píše nám docela dost lidí, že se těší jako každoročně na tradiční koncert do Vrchotových Janovic. Tak hlásíme, že vstupenky na sobotu 21. července jsou již v prodeji na TICKETPRO. Letos to bude asi hektické /narozeniny jsou narozeniny/, tak pozor, do letňáku se vejde tak max 800 lidí a je narváno.
****Máme zprávy, že v Bukovanech /u Sokolova/ se taky lidí těší na tuhle sobotu, kde je navíc před naším koncertem celý den - dětský den pro děti, co mají si kde hrát. Hola hou, to je pro dnešek všechno.
Olda
22.05.
2018
Stokrát díky......Vám všem!
*****Děkuji opravdu Vám všem z celého svého srdce za Vaše blahopřání k mým narozeninám. Také za Vaše připojené slova co všechno pro Vás Katapult znamená. Byly jich stovky a stovky a není v lidských silách každému odepsat a poděkovat. Tak alespoň takhle.*****Ve Slaném a Lysé nad Labem hrál Katapult na hraně emocionálního výdeje energie a fanouškové nám je stejně tak bohatě vraceli. Pocity radosti, štěstí a i dojetí /občas tekly i slzy/ byly naplněny vrchovatou měrou. Role Katapultu na scéně naší hudební scény tak splnila svoji úlohu. Po obou koncertech jsem se cítil jako vrcholový sportovec, který po takovém výdeji a energie potřebuje jít "na kapačky", aby doplnil vše, co ze sebe vydal. Doslova jsem nebyl schopen dvě hodiny jakékoliv další činnosti. Tak dlouho jsem dožíval ve vém srdci ten prožitek. Kapačku jsem nahradil litry kafe a sladkými nesmysly, abych energii doplnil. Všichni, kdo jste mi přinesli senzační dárečky přjiměte prosím moji omluvu, že jsem si nemohl pro ně mezi Vás přijít. Pověřil jsem Ondřeje a Andyho, aby Vám to šetrně a pravdivě vysvělili. Doufám jen, že se jim to na místě povedlo a bylo mi odpuštěno. Ještě teď se cítím provinile, zvláště když se Těmi všemi dary doma probírám a těším se z nich. Zachovejte mi přízeň.
Olda

17.05.
2018
"Den s Oldou Říhou"
Dne, 18. května můžete na Rock Radiu poslouchat  "Den s Oldou Říhou".
Myslím, že nám všem tohle bezva radio udělalo velkou radost!
Olda


14.05.
2018
Rachot na druhou!
Čas běží smrtící rychlostí a zničehonic je tady sezona Open Air. Vstoupíme do ní
nekompromisně a naprosto brutálním způsobem. Málokdy se povede udělat koncert
přímo v den oslavencových narozenin a tentokrát se to povedlo. Není nic lepšího,
když je to stylově prostřednictvím celoživotní lásky, tedy rokenrolem. A hlavně
všemi těmi písničkami, které nás všechny provázejí celým životem a také nás
současně nabíjejí sílou, pocitem štěstí a optimismem, že všechno musí jít tou
správnou cestou. Takže: pátek, 18.5.2018 SLANÝ a rovnou repete: sobota,
19.5.2018 LYSÁ NAD LABEM. To je tedy rachot!.


9.05.
2018
Docela rachot!
****Zdraví Vás Olda! Dnes večer budu hostem na Radiu Beat v pořadu "Uši" s Petrem Korálem. Hned po té už frčíme na Slovensko a zítra zahájíme v Žilině jarní SK miniturné 2018.
******Po návratu přijdou poslední úkoly a příprava na páteční óbr koncerty ve Slaném a Lysé nad Labem. Takže - docela rachot. Když všechno klapne, Supraphon slíbil, že už budeme mít k dispozici 3CD Zlatá kolekce Katapult essential. No a: jdeme na to!


29. 4.
2018
Nikdy se nevzdávej a štěstí si tě najde!
***Jistě si někteří z Vás všimli, že jsme měli minulý týden velké výpadky našich webový stránek. Byli jsme opakovaně napadení doslova teroristickými útoky hackerů. Po našem usilí o obnovu, ale i teď vykazuje náš web určitá poškození v jeho zobrazení. Jsme stále v nouzové situaci a velmi brzy vyměníme náš web za nový, který bude mít aktuálně nejlepší možné zabezpečení. Internet, který nám má všem přinášet radost a hlavně svobodu v našich životech, je tedy napadán stejně tak, jako je omezována naše svoboda v normálním běžném životě některými politickými rozhodnutími lidmi, kteří nás ujišťují, že pečují o naše blaho. Kybernetický, nebo chcete-li - digitální prostor se tak pomalu stává ať již chcete, nebo ne, prostorem pro zlobu, hloupost, manipulaci a také v tomto případě pro páchání trestného činu. Jedno přísloví říká: "na každého jednou dojde!". Možná se budete divit, ale funguje to. Tak uvidíme. Pracujeme na tom, aby jsme Vám všem vrátili to, co zde na stránkách Katapultu očekáváte a proč je navštěvujete.
Tak zatím.......Olda.


17. 4.
2018
Supraphon hlásí, je to tady!
Olda Říha slaví: 48 největších hitů + retro bonus!
3CD Zlatá kolekce KATAPULT essential - vychází 18.května 2018! Vydává Supraphon
V Říhově jubilejním roce (nar. 18. května 1948) vychází nejkompletnější výběr největších hitů kapely Katapult. Na třech CD o stopáži přes 200 minut najdete čtyřicet osm kapelových úspěchů z let 1976 až 2018 a k tomu jeden extra bonus. Slavný Holubí dům je v tomto podání shadowsovská instrumentální lahůdka, původně z devadesátých let. Letošní nový hit, dosud jen pódiový, je opravdovým překvapením. Olda Říha totiž – na muziku Z. Holdyse a ve spolupráci s překladatelem profesorem Hilským - proměnil Shakespearův Sonet 66 v silnou bluesovou písničku. Nikoli seřazení podle roku vzniku, ale podstata skladeb rozhodla o rozdělení dle klíče Hard, Slowly a Fast. Archivy Supraphonu či Warner Music umožnily audio pohled na celou kariéru kapely Katapult. V autorské logice se tak vedle sebe ocitají a suverénně fungují nahrávky dělící mnohdy několik dekád. Muzika vždy zůstává účinně kytarově prostá, nic nepředstírající, rychle komunikující s posluchači. Tohle rockové trio v klasickém i aktuálním složení sází věrným fanouškům písně ovlivnivší již několik generací. Booklet s málo známými koncertními fotografiemi obsahuje také text Jana Gogoly ml., vtipně definující kapelu a její písně. Trojcédéčku se dostalo sjednocujícího remasteringu a stylového obalu. Je speciální výzvou pro fanoušky i návštěvníky velkého narozeninového turné, probíhajícího průběžně celý rok 2018 a vrcholícího pražskou show 15. listopadu ve Fóru Karlín. A všechno je to Made in Rock ´n ´Roll!


17. 4.
2018
Jaro je tady - tak jedem!4. 4.
2018
Velikonoce v čudu, zbývá jen - pracovat......
Očekávám, že jste si všichni svátky užili do sytosti a nabušili jste se do dalšího pracovního procesu. V kanceláři Katapultu jede doslova zběsilá jízda. Dokončujeme grafiku pro 3CD Katapult essential -Zlatá kolekce. Neuvěřitelných 48 fláků + když to klapne, tak jedna nová píseň navíc, jako totální bonus track. Živě už ji hrajeme na našich koncertech jako absolutně poslední flák. Její název brzy odtajníme a chystáme se jí vypustit jako singl do celého širého světa našich fanoušků. Pořád se něco děje, až nám jde z toho hlava kolem. Magický koncert přímo v den mých narozenin (18. května) ve Slaném se blíží a Zlatá kolekce u toho musí být!
Tak zatím.......Olda.


28. 3.
2018
Něco hezkého!

Autor: webmaster


14. 3.
2018
Top Star, nové album, potěšení!
*****TV Prima natočila reportáž s Oldou, Andym a Ondřejem reportáž do magazínu TOP STAR, který odvysílá v první polovině května, ještě před magickým datem Oldových narozenin. Tak máte možnost nyní skouknout v záložce VIDEOGALERIE stejnou reportáž z roku 2015. Je to docela veselá, pětiminutová záležitost.*****Přípravy k vydání třídiskového alba v edici Zlatá kolekce s názvem KATAPULT essential se chýlí ke konci, zbývá ještě několik nezbytných úkonů a bude hotovo. Supraphon přísahal, že album jistojistě bude k dispozici přesně 18.5.2018, takže na koncertě v Letňáku ve Slaném se s ním všichni můžeme premiérově potěšit. No, co si přát víc, než trochu potěšení!
Autor: webmaster


26. 2.
2018
Rozhovor v časáku Rock ´n´ All, který nemá chybu.21. 2.
2018
Dobré zprávy!
*****Na koncert v Letním kině SLANÝ 18.května 2018 jsme již spustili
       předprodej v síti TICKETPRO.  A je to docela dost a hodně významný,
       jubilejní koncert - přímo v den Oldových narozenin.
     "70 let život vzhůru nohama!". Takže jubileum jaho noha!
*****V našem E-shopu již máme pro Vás k dispozici nejnovější tričko
       k Turné 2018 "šťastné narozeniny" a to rovnou ve čtyřech velikostech!


12. 2.
2018
Start 2018 - zvrat jako noha!
Nebývalým překvapením zahájil Katapult svoje letošní Turné 2018 "šťastné narozeniny" na dvou vyprodaných premiérách 9. a 10. února v KD Stochov. "Vyšlechtěný" analogový - dobový zvuk, byl doveden k absolutní dokonalosti.

Koncert zahájila skupina nekompromisně zahraným "stříbrným" albem z roku 1978 ve stejném pořadí písní jako v době jeho vzniku a co je důležité, se stejným aranžmá všech písniček. Člověk si v tu chvíli připadal, že čas se zastavil a omládl v mžiku o čtyřicet let. A to návštěvníci koncertu netušili, že to byla vlastně jenom ochutnávka.

Následovalo totiž ještě dalších dvě a půl hodiny smršti pečlivě seřazených písniček a jak říká Říha - příběhů. Totiž příběhů, které za svůj 70let života vzhůru nohama prožil a se kterými se fanouškové jeho kapely naprosto ztotožňují. Láska, štěstí, smůla, zlost, spokojenost, úspěch, prohry, nadšení, smutek, dojetí a nakonec samozřejmě víra, že všechno dobře dopadne.

Naděje tady opravdu umírá poslední, k čemuž ovšem nedojde, protože na to v podstatě není potřeba myslet. Půlroční přípravy letošního turné s přesným záměrem o co tady půjde, se tedy Říhovi a spol. vrátily dokonale s pomocí bumerangu obaleným medem.

Na závěr koncertu už opravdu po poslední písni ohromené a dojaté publikum odměnilo totiž Katapult dvojitým a tolik Říhovým milovaným standing ovation (ovacemi ve stoje.)

Dílo se podařilo, celoživotní turné může pokračovat a nebojím se říct, jak Říhu znám, určitě nám všem ještě v budoucnu lecos přichystá. Slavný slogan legendárních Alphaville Říha vytesal do kamene a předvádí ho naživo.

FOR EVER YOUNG!


31. 1.
2018
Co je nového.......?
*****Něco, na co se můžete těšit: Do záložky VIDEOGALERIE jsme přidali nové "hejbací obrázky" *****V týdnu 5.2 - 9..2.2018  vyjde nové číslo časopisu ROCK & ALL a měl by se tam objevit rozhovor o aktuální situaci v Katapultu. Rozhovor byl připraven a tak jim snad můžeme věřit.*****V našem E-shopu jsme přidali do záložky NÁŠIVKY jednu novou a jednu klasickou, ale velikou!*****Rozhodli jsme, že letos vytvoříme edici HISTORY Katapult, prohrabali jsme archivy a trezory a můžete se těšit na něco z naší minulosti - pro začátek na DVD.*****Nápadů máme dost a Vy jistě víte, že nám můžete věřit.
Olda
Návrat na obsah